Який власник бізнесу не мріє оптимізувати витрати на утримання офісних ПК? При цьому без шкоди для працездатності співробітників. Як показує практика, 80% співробітників досить простого набору офісних програм на тонкому клієнті:
- MS Office
- Софт для читання PDF
- Браузер
- Архиватор
- CRM
- 1C, MEDoc, ArtZvit і тп.
Більш складний і важкий софт необхідний в роботі лише деяких фахівців: дизайнери, програмісти і т.п.
Так навіщо переплачувати за ліцензійні версії ОС стандартних ПК, програм, електроенергію і робити масу інших платежів, якщо можна скористатися «тонким клієнтом»?
Кому підходить тонкий клієнт
Технологія буде цікава невеликим і середнім компаніям для ведення бухгалтерії, змісту колл-центрів і забезпечення завдань менеджерів. Робота цього персоналу не вимагає великих ресурсів на вирішення завдань, отже, покупка ПК в цьому випадку не окупається і тільки приносить збитки. Установка тонких клієнтів – це економія для оптимізації IT-інфраструктури.
У бізнесу зникає потреба в наймі сисадмінів, покупці ліцензійних програм, дорогого устаткування. При збої в роботі, інформацію ніколи не буде втрачено, так як всі важливі дані зберігаються на термінальному сервері.
Тонкий клієнт – ефективна заміна ПК
Тонкий Клієнт – це бездисковий комп’ютер. Всі ресурсомісткі завдання виконує не сам гаджет, а термінальний сервер, куди надходить вся інформація. Якщо говорити простою мовою, то тонкий клієнт – це, своєрідний, «посередник». Незважаючи на те, що завдання вирішуються на сторонньому сервері, взаємодія відбувається швидко і не поступається роботі з класичним ПК.
Основна перевага таких гаджетів – це маленькі габарити, низький рівень споживання електроенергії. До такого комп’ютера просто підключити клавіатуру, мишку, монітор і мережевий кабель.
Для сфер, де немає необхідності в високопродуктивній техніці, така урізана версія стане вирішенням багатьох проблем, пов’язаних з технічним обслуговуванням і покупкою ліцензійних програм.
Як це працює
- На тонкому клієнті прописуються налаштування доступу до сервера і мережі.
- Після завантаження відбувається зв’язок з термінальним сервером.
- Тонкий клієнт через remote desktop (RDP) піднімає термінальну сесію з зазначеним в настройках термінальним сервером.
- Користувач виробляє вхід в систему зі своїми параметрами облікового запису.
Мінімального набору опцій вистачить для запуску операційної системи і подальшої взаємодії. Зберігання текстових документів або ведення бухгалтерського обліку буде відбуватися на сторонньому сервісі.
Переваги та особливості
- Зниження витрат на покупку «заліза». Підприємство може купувати не тільки тонкі клієнти, але і застарілі комп’ютери за копійки, основна робота буде проходити на сервері з необхідною кількістю ресурсів.
- Відсутність необхідності купувати ліцензійні ОС на кожну станцію. Досить купити ліцензійний сервер і використовувати ОС без додаткових вкладень.
- Зниження витрат на адміністрування. У підтримці потребує виключно сервер, який показує високу продуктивність і практично не дає збоїв.
- Устаткування показує низький рівень споживання електроенергії – до 65 Вт. (За умови покупки нових тонких клієнтів, а не застарілої техніки)
- Можливість підключення до декількох серверів одночасно.
- Доступ до зміни налаштувань для користувачів конфігурації і масштабування.
Централізоване управління сервером.
Одна з безперечних переваг – це безпека, так як термінальні сервера не бояться зломів, несанкціонованого проникнення, вірусів і хакерських атак. Кожен співробітник отримує індивідуальну обліковий запис і персоналізований доступ. Такий підхід виключає навмисне шкідництво і умисне розкрадання даних.
Як оптимізувати IT ефективно
Тонкі клієнти – це технологія, яка дозволяє позбутися від громіздкої і дорогої техніки. Стаціонарні комп’ютери здатні ламатися, виходити з ладу і застарівати. Термінальний сервер не втратить свою актуальність, все, що необхідно для його роботи – це модернізація або розширення ресурсу, що в рази економніше, ніж оновлення всього «заліза» в офісі.
Зараз все більше фахівців відмовляється від традиційних ПК і переходять на тонкі клієнти. Перехід на сервер - один із трендів наступних десяти років. Це оптимальний варіант для всіх, хто не хоче повністю міняти звичну інфраструктуру, але бажає оптимізувати процес роботи в офісі для своїх співробітників.
Зацікавила стаття? Ще більше корисної інформації ви знайдете в нашому блозі.