Проектування систем відеоспостереження

Коректне планування відеоспостереження на об’єкті знижує ризик несанкціонованого проникнення. Для забезпечення роботи необхідно провести якісний монтаж камер з урахуванням індивідуальних умов на ділянці. Тому перш ніж встановлювати обладнання, важливо створити проектну документацію, яка дозволяє отримати деталізований, покроковий алгоритм дій, розрахувати варіанти розміщення і виконати роботи так, щоб коефіцієнт корисної дії від обладнання був максимальним, а витрати – мінімально можливими.

Цілі і завдання проектування систем відеоспостереження

Проект розводки обладнання та з’єднувальних елементів – обов’язкова умова при встановлені відеоспостереження у компанії. Якщо мова йде про великий комплекс зі складною інфраструктурою, то наявність продуманого проекту дозволяє оптимізувати процеси:

  1. Провести точні розрахунки дислокації елементів системи.
  2. Вибрати канал передачі інформації: цифровий, аналоговий.
  3. Зробити розстановку камер відеоспостереження з огляду на потреби бізнесу.
  4. Порахувати точну кількість необхідного обладнання.
  5. Розрахувати точні кути огляду.
  6. Підібрати модель інтеграції в існуючі комунікації.
  7. Зробити попередній кошторис реалізації проекту.

У підсумку, замовник отримує відчутну економію. Оскільки проектування коштує набагато дешевше, ніж демонтаж елементів і ремонтні роботи.

Установка відеосистем проводиться згідно стандартам галузі.

Етапи розробки

Початковий етап – первинна оцінка будівлі. Проектування системи відеоспостереження починається з експертизи об’єкта. Важливо оцінити технічні параметри споруди, розводку інженерних комунікацій, стан проводки і будівлі в цілому. Це важливий етап, так як на підставі технічного аналізу вибирається релевантний комплекс відеосистем для подальшої реалізації.

Другий етап – формування технічного завдання. ТЗ – це документ, в якому міститься порядок робіт, а також склад необхідних дій. Технічне завдання формується на підставі висновків експерта щодо будівлі і побажань замовника. У ньому міститься:

  1. Перелік всіх необхідних робіт з деталізацією.
  2. Відомості про спорудження.
  3. Опис обраного типу системи відеоспостереження.
  4. Характеристика об’єкта.
  5. Розписані вимоги до обладнання: специфікації приладів, комплектуючих, матеріалів.
  6. Порядок установки, здачі та прийому відеосистеми.
  7. Створення необхідних креслень і схем: ВН, підключення, зон контролю за генпланом, розподіл мереж.

Особлива увага в ТЗ приділяється коректному опису всіх етапів роботи. Щоб виключити різночитання важливо максимально деталізувати ключові аспекти: вибрані точки монтажу, тип і принцип електроживлення, особливості проводки і обладнання, а також опис самої будівлі. Готове технічне завдання затверджується замовником.

Третій етап – проектна документація і пояснювальна записка. На підставі ТЗ фахівці проводять розробку офіційної супровідної документації. Тут детально розписується календарний план виконання всіх робіт, умови поетапної здачі-приймання, кількість номенклатурних одиниць обладнання, функціональні можливості комплексу, принцип побудови, а також обумовлюються всі нюанси по зберіганню і передачі даних, заміна комплектуючих і приладів в разі потреби.

Після узгодження проект стає головним документом, згідно з яким ведуться інші роботи з проектування відеоспостереження.

Четвертий етап – робоча документація. Комплекс включає проект, креслення, алгоритм послідовних дій, тип і кількість обладнання, кошторис на закупівлю техніки, комплектуючих, а також витрати на виконання всіх необхідних робіт.

Ці 4 етапи – обов’язкова умова для проектування систем відеоспостереження.

 

Віддалений доступ до відеоспостереження

Можливість переглядати відео в будь-який час і з будь-якої точки світу – ключовий аспект безпеки. Метод базується на взаємодії системи з технологічним обладнанням: телефон, ПК, планшет, ноутбук. Реалізується перегляд через інтернет або за допомогою кабельних мереж. 

 

Робота з аналоговим обладнанням

Популярність технології знижується, але метод все ще актуальний через стійкості і невисоку вартість. Щоб реалізувати віддалений доступ в процесі проектування потрібно врахувати ряд аспектів:

  1. Вибір з’єднувального кабелю – наприклад, кручена пара забезпечує доступність лише на невеликі відстані. Тому краще всього підходить оптичне волокно.
  2. Аналогова система відеоспостереження підходить для огляду по периметру території (склад, паркінг, сільськогосподарські ділянки).

 

Робота з цифровим обладнанням

Для IP систем відстань немає ніякого значення, але при проектуванні відеоспостереження потрібно враховувати ціну і особливості цифрових каналів.

Оптоволокно – ідеально, але тандем вартості обладнання і кабелю логічний тільки для магістральної розводки, для невеликої компанії метод необґрунтовано дорогий.

Провідні лінії – недорогий, але трудомісткий варіант. Для їх експлуатації буде потрібно встановлювати комутатори кожні 100-300 метрів. Апаратне обладнання необхідно підключити до електрики, а для цього доведеться проводити також установку герметичних боксів. Цей варіант добре підходить для забезпечення віддаленого відеоспостереження на фермах, сільськогосподарських і складських об’єктах з пунктом охорони, куди транслюватиметься відео в режимі реального часу.

Радіоканал – непоганий варіант, якщо використовувати разом з ретрансляторами і спрямованими антенами. Метод передає сигнал за допомогою Wi-Fi.

 

Передача даних через інтернет

Віддалений доступ до камер за допомогою інтернету – популярний метод. Він підходить і мережевим, і аналоговим пристроєм. Організація доступу може бути проведена різними методами:

  1. Вихід в мережу через відеореєстратор.
  2. За допомогою підключеного до інтернету ПК.
  3. Пряме підключення камери до інтернету.

Найчастіше використовується доступ до відео через хмарні сервіси. Контент можна переглядати через мобільний або стаціонарний інтернет. Головний недолік віддаленого доступу – вразливість системи. Але завдяки технології peer to peer віддалений доступ до камер через інтернет стає більш надійним з точки зору пропускної здатності та стійкості до злому.

 

Переваги якісного проектування

Установка систем відеоспостереження – трудомісткий процес, рівнозначний капітальному ремонту. Тому, критично важливо створити продуманий і деталізований проект, щоб уникнути псування існуючого ремонту. Правильно розроблена документація вирішує комплекс завдань:

  1. Розрахувати відеопотік.
  2. Вибрати відповідне обладнання.
  3. Визначити точну кількість необхідної техніки.
  4. Підібрати варіант передачі даних.
  5. Вибрати методику зберігання і управління.
  6. Провести необхідні розрахунки за ціною.

В результаті готовий план дає замовнику об’єктивну картину фронту робіт і витрат. А також дозволяє змоделювати візуальне розташування майбутньої системи, врахувати недоліки і підібрати інструменти до початку монтажно-будівельних робіт.

Вартість проектування систем відеоспостереження

ІТ компанія KEY4 пропонує повний комплекс послуг з проектування відеоспостереження, ціна якого залежить від об’єму робіт. Ресурси підприємства дозволяють створювати проекти з урахуванням побажань замовника і параметрів об’єкта, розробляти персоналізоване програмне забезпечення і підбирати апаратні рішення для задач клієнтів.

Щоб обговорити умови співпраці, залиште замовлення на сайті або зателефонуйте за телефонами компанії. Надаємо послуги в Києві та по всій Україні.

Бажаєте зробити ваш бізнес ефективнішим та безпечнішим?
Залишіть заявку та експерти KEY4 зв’яжуться з вами!

FAQ

Процес створення проектної документації складається з послідовних кроків: оцінка об’єкта і попереднє узгодження побажань замовника, створення технічного завдання і кошторису, розробка проектної документації, створення робочої документації.

Зважений підхід дає можливість на етапі розробки врахувати і усунути недоліки, вибрати комплектуючі та обладнання, а також підібрати місця дислокації камер і апаратної частини. Грамотний проект економить час і гроші.

Ціна проекту залежить від складності реалізації, параметрів об’єкта, типу системи. Формується в індивідуальному порядку.

Важливі факти про нас

Компанія KEY4 надає послуги у сфері ІТ аутсорсингу понад 15 років

0
Угод закрито
0
Інтегровано ІТ-рішень
0
Сервісів у підтримці
0
Реалізовано проектів

Бажаєте підвищити ефективність роботи ІТ систем вашої компанії та скоротити витрати? Отримайте безкоштовну консультацію спеціаліста!

Чому компанії KEY4 довіряють

понад 2000 організацій по всій Україні?

Великий досвід

Команда KEY4 - це висококваліфіковані фахівці, які працюють у сфері ІТ аутсорсингу більше 20 років

Висока якість

Фахівці KEY4 детально проаналізують компоненти ІТ інфраструктури та не пропустять жодної деталі

Ефективність аудиту

Зробимо все для того, щоб Ваш бізнес працював безперебійно та надійно, при оптимальному рівні витрат

Результативність

Ми підберемо лише необхідні рішення для Вашого бізнесу та позбавимо зайвих витрат. Втілюємо задумку в реальність!

Оптимальність рішень

Надаємо докладний звіт для ІТ оптимізації компанії та надаємо рекомендації щодо кращих практик для вашої галузі діяльності

Економія часу

Цінуємо ваш час і знаємо, як його заощадити! Пропонуємо рішення, які оптимізують час для Вас та Ваших співробітників

Принципи роботи KEY4

Експертність

Всі послуги компанії KEY4 надаються максимально якісно та результативно

Продуктивність

Ми надаємо послуги, які збільшують ефективність роботи компанії, економлять ваші гроші та нерви

Чесність

Добросовісно виконуємо роботи в рамках договору, включаючи попереднє консультування із гарантією якості

Відкритість

Завжди відкриті для допомоги: відповідаємо на ваші питання, вирішуємо проблеми, що виникли в роботі ІТ. Телефонуйте у будні дні з 9:00 до 18:00

Бажаєте дізнатися подробиці про співпрацю з нашою компанією?
Залишайте заявку та отримайте консультацію від провідних експертів України!

Ми цінуємо довіру наших клієнтів

Відгуки клієнтів KEY4