Установка відеоспостереження

Відеоспостереження використовується як для приватного володіння, так і на території підприємства, офісу. З його допомогою підвищується безпека і контроль на об’єкті. Але щоб отримати коректну роботу системи важливо правильно вибрати обладнання, орієнтуючись на принципи функціонування.

Як працюють системи відеоспостереження

Комплекс обладнання забезпечує нагляд за територією і надає можливість запобіганню злочину. Існує два типи роботи систем відеоспостереження: провідне і бездротове. Кожен варіант має низку індивідуальних особливостей.

Дротове з’єднання

Базовий модуль складається з 4 елементів:

  1. Камера.
  2. Записуючий пристрій.
  3. Монітор.
  4. Провід.

Установка відеоспостереження в цій комплектації вже дозволить вирішити більшість завдань.

Принцип дії відеосистеми працює за алгоритмом:

  1. Камера отримує зображення з радіусу дії.
  2. Отримана інформація по кабелю передається на відеореєстратор.
  3. Реєстратор обробляє дані і виводить зображення на зовнішній дисплей ПК або на віддалений пристрій.
  4. Інформація в подальшому видаляється або резервується в пам’ять на певний термін.

Робота кожного компонента системи відбувається автономно, тому розглядати їх будемо окремо.

Робота камери

Камери діляться на дві великі групи: зовнішні і внутрішні.

Внутрішнє обладнання крихкіше. Мікросхеми та елементи живлення не стійкі до вологи і низьких температур. Але вони набагато менші за розміром і коштують недорого.

Зовнішні камери стійкі до атмосферних явищ, можуть бути удароміцними. З метою захисту використовують термокожух, який захищає обладнання від вологи та утримує прийнятний температурний режим.

Також при виборі відповідного пристрою важливо враховувати інші параметри камер:

  1. Кольоровість – чорно-білий або кольоровий запис.
  2. Мінімальна освітленість – параметр, який визначає те, наскільки чітке зображення в темний час доби або в слабоосвітленому приміщенні.
  3. Параметри матриці – характеристики цього елемента визначають те, наскільки якісним буде зображення в цілому.

Записуючий пристрій

Монтаж відеосистеми без плати відеозахоплення або реєстратора просто безглуздий захід у рамках великого будинку. Камера «збирає» зображення, а вже записуючий пристрій дозволяє його зберегти і передати у вигляді відеоролика. У сучасних модулях використовуються обидва варіанти. Але принцип роботи у них відрізняється.

Відеореєстратор – автономний пристрій, що дозволяє записувати і переглядати матеріал з камер.

Плата відеозахвату – бюджетна альтернатива реєстратора. Вона не працює автономно, а встановлюється в комп’ютер або ноутбук. При виборі плати важливо враховувати сумісність з апаратною частиною ПК, формат стиснення і кількість камер, які можна підключити, а також тип і швидкість запису відеозображення.

Повідомлення компонентів системи

Система відеоспостереження з’єднується за допомогою кабелю. З її допомогою відбувається передача інформації. Використовується 3 типи кабелю:

  1. Оптоволоконний – при правильному монтажі цей тип комунікації найбільш ефективний. Інформація передається на великі відстані без підсилювачів.
  2. Вита пара – недорого, функціонально. Такий тип дозволяє передавати сигнал на 200 метрів. Але для роботи необхідно допоміжне обладнання – приймач і передавач.
  3. Коаксіальний – популярний тип з’єднання в телекомунікаційних мережах. Але в даний час мало застосовується і вважається застарілим.

Бездротове з’єднання

Бездротовий модуль складається з 5 базових елементів. Як і в дротовому комплексі тут потрібна камера і відеореєстратор (плата відеозахвату). Інші компоненти системи відрізняються. Технологія передачі даних інша, замість дротового з’єднання використовується WI-FI сигнал.

Передавач – спеціалізоване обладнання для бездротової передачі сигналу. Інформація передається на приймач по каналу. Пристрій працює на «побутових» частотах: 2,4 Гц. Це дозволяє максимально захистити обладнання від частотних перешкод. Робота в цьому діапазоні не вимагає спеціального дозволу.

Обладнання може бути цифровим або аналоговим. Процес роботи залежить від ряду параметрів:

  1. Дальність передачі – найпростіші варіанти можуть передавати інформацію на відстань до 100 м. А найпотужніші – до 2 км.
  2. Кількість доступних підключень – в середньому передавачі розраховані на 1-4 канали. Але є промислові зразки на 5-8 точок входу.
  3. Швидкість – цей параметр актуальний тільки для цифрових систем. Чим вище швидкість, тим краще.

Бездротова технологія передає інформацію з камери на передавач. Той, в свою чергу, транслює відеосигнал в ефір на певній частоті. Приймач отримує дані, а потім передає їх на відеореєстратор або за допомогою відеовиходу на стаціонарний ПК.

Установка систем відеоспостереження дротового типу більш безпечна і стабільна в роботі, але процес реалізації проекту трудомісткий і ресурсний. Бездротові технології коштують дешевше, їх монтаж простіше, а можливості – ширше. При цьому, сигнал нестабільний і залежить від багатьох факторів. Крім того, бездротові технології більш уразливі.

Залежно від обраних компонентів модуля порядок роботи і функціональність відеоспостереження істотно змінюється. Не варто переслідувати передові технології, вартість яких вкрай висока. Найкраще вибирати той комплекс обладнання, який відповідає завданням.

Типи систем відеоспостереження

Установка відеокамер без чіткого розуміння оптимального типу неможлива. Існує 4 варіанта конструкції:

  1. Аналогова – найперший тип обладнання, де ще використовувався магнітофон. Раніше для реалізації потрібно було безліч комплектуючих. Сучасні рішення більш компактні. Технологія недорога, але потрібно бути готовим до того, що відео низької якості – воно обмежене 700 ТВЛ.
  2. Комбінована – ще одна застаріла, але ефективна модель. Актуальна для житлових будинків і офісних будівель. Технологія не підходить для обробки великих об’ємів інформації. Запис даних відбувається на диски.
  3. Гібридна – оптимальне рішення для об’єктів з цілодобовим відеоспостереженням. Комплекс містить компоненти аналогового і комбінованого типу. Для передачі даних використовується мережевий відеосервер. Принцип дії: відеокодер перетворює сигнал і стискає його. Це головна відмінність від аналогового, де відеопотік відбувається без стиснення. Приймаючою стороною виступає ПК, планшет або інший пристрій з екраном. Гібридний модуль дозволяє підключати цифрові і аналогові камери, а також сумісний з будь-яким зчитувальним пристроєм. Серед недоліків можна відзначити низьку стійкість до вірусних атак.
  4. Мережева (цифрова) – ця технологія відеоспостереження нового покоління. Найфункціональніша і коштовна. Для роботи використовуються IP-відеокамери. Модуль має безліч переваг: простота монтажу, підходить для побудови комплексу відеоспостереження на величезній території, запис інформації відбувається на будь-який носій, спрощений контроль за кожною камерою завдяки унікалізації їх айпі. Єдиний недолік технології – висока вартість.

Тип відеоспостереження відрізняється також структурою:

  1. Багаторівнева – складна будова мережі. Підходить для великої території, для зберігання даних потрібен спеціальний сервер або відповідний реєстратор. Є віддалений доступ.
  2. Тимчасова – найпростіша. Потрібен ПК, блок живлення і кілька камер. Тільки фізичний доступ.
  3. Розподілена – дана технологія є універсальною. Побудова мережі може бути будь-якою, доступ віддалений, за допомогою загальнодоступних мереж та інтернету.

Проектування системи відеоспостереження

Установка відеоспостереження, ціна якого залежить від обраного обладнання та технології, починається з ретельного опрацювання проектної документації. Процес складається з декількох етапів:

  1. Узгодження побажань замовника і оцінка території.
  2. Формування технічного завдання.
  3. Виконання розрахунків і підбір обладнання.
  4. Створення проекту.
  5. Формування робочої документації.

Робоча документація – основа для монтажних робіт. В процесі проектування систем важливо розібратися з ключовими питаннями:

  • оптимальна роздільна здатність камер для конкретного об’єкта;
  • дислокація обладнання на території;
  • кількість камер по периметру.

Відповіді на ці питання формуються фахівцями за допомогою планів об’єкта, ТЗ, а також спеціального програмного забезпечення. Другий важливий момент – розрахунки і кошторис. Базовий список необхідних розрахунків на етапі проектування включає:

  1. Зони огляду камер.
  2. Пропускну здатність і архів.
  3. Потоки в ЛВС.
  4. Продуктивність серверів (опціонально).
  5. Систему безперебійного живлення.
  6. Кількість моніторів і операторів.

Також важливо визначитися з типом роботи відеосистеми і структурністю. Завдання проектування – встановити архітектуру системи, а також ємність обладнання з урахуванням його масштабування, швидкості передачі даних і інших важливих параметрів.

Етапи монтажу відеоспостереження

Організація монтажно-будівельних робіт на ділянці проводиться на підставі робочої документації. Процес складається з таких кроків:

  1. Підготовка території: формування точок доступу, розводка комунікацій.
  2. Закупівля і доставка обладнання на об’єкт.
  3. Установка компонентів системи: камери, датчики.
  4. Підключення всіх елементів відеосистеми.
  5. Проведення пусконалагоджувальних робіт.
  6. Здача в експлуатацію.

Залежно від того, де відбувається установка камер відеоспостереження, ціна може відрізнятися.

Вартість установки системи відеоспостереження

Цінова політика формується на підставі ряду даних:

  1. Тип системи.
  2. Принцип роботи.
  3. Кількість і якість обладнання, комплектуючих.
  4. Складність реалізації проекту.

Щоб отримати точну інформацію про те, як краще встановити камеру відеоспостереження, ціну на послугу і обладнання, зв’яжіться з консультантом. Ми надамо вичерпну інформацію. Пропонуємо послуги в Києві та по всій Україні.

 

Бажаєте зробити ваш бізнес ефективнішим та безпечнішим?
Залишіть заявку та експерти KEY4 зв’яжуться з вами!

FAQ

Основні типи: аналогова, мережева, гібридна.

Головний фактор, який потрібно враховувати при монтажі, це те, що може бути дротове і бездротове з’єднання. Також кожен тип має кілька підвидів, які обираються з урахуванням дислокації і цільового призначення об’єкта.

Ціна залежить від складності реалізації, кількості і якості обладнання. Розраховується індивідуально для кожного проекту під час першої безкоштовної консультації.

Важливі факти про нас

Компанія KEY4 надає послуги у сфері ІТ аутсорсингу понад 15 років

0
Угод закрито
0
Інтегровано ІТ-рішень
0
Сервісів у підтримці
0
Реалізовано проектів

Бажаєте підвищити ефективність роботи ІТ систем вашої компанії та скоротити витрати? Отримайте безкоштовну консультацію спеціаліста!

Чому компанії KEY4 довіряють

понад 2000 організацій по всій Україні?

Великий досвід

Команда KEY4 - це висококваліфіковані фахівці, які працюють у сфері ІТ аутсорсингу більше 20 років

Висока якість

Фахівці KEY4 детально проаналізують компоненти ІТ інфраструктури та не пропустять жодної деталі

Ефективність аудиту

Зробимо все для того, щоб Ваш бізнес працював безперебійно та надійно, при оптимальному рівні витрат

Результативність

Ми підберемо лише необхідні рішення для Вашого бізнесу та позбавимо зайвих витрат. Втілюємо задумку в реальність!

Оптимальність рішень

Надаємо докладний звіт для ІТ оптимізації компанії та надаємо рекомендації щодо кращих практик для вашої галузі діяльності

Економія часу

Цінуємо ваш час і знаємо, як його заощадити! Пропонуємо рішення, які оптимізують час для Вас та Ваших співробітників

Принципи роботи KEY4

Експертність

Всі послуги компанії KEY4 надаються максимально якісно та результативно

Продуктивність

Ми надаємо послуги, які збільшують ефективність роботи компанії, економлять ваші гроші та нерви

Чесність

Добросовісно виконуємо роботи в рамках договору, включаючи попереднє консультування із гарантією якості

Відкритість

Завжди відкриті для допомоги: відповідаємо на ваші питання, вирішуємо проблеми, що виникли в роботі ІТ. Телефонуйте у будні дні з 9:00 до 18:00

Бажаєте дізнатися подробиці про співпрацю з нашою компанією?
Залишайте заявку та отримайте консультацію від провідних експертів України!

Ми цінуємо довіру наших клієнтів

Відгуки клієнтів KEY4